2 Ürün Bulundu

El İlanları ve Broşürler Hakkında

El ilanı ve broşür ürünleri, firmaların tanıtımlarını yapmak ve yeni müşterilere ulaşmak için en sık kullandıkları baskı ürünleri arasındadır. Elden ele dağıtılarak ya da mağazalarda / dükkanlarda / ofislerde insanlara verilerek kullanılan el ilanı ve broşür, insanlara firma hakkında bilgi vererek satışın gerçekleşmesini hedefler. Bunun yanında el ilanı ve broşür fuar, açılış gibi etkinliklerin de vazgeçilmez ürünleridir.


Firmaların markalarını ve sattıkları ürünü öne çıkarabilmek için potansiyel müşterilere olabildiğince çok kanaldan olabildiğince fazla kere ulaşması gerekir. Bu nedenle de el ilanı ve broşür kullanımı marka bilinirliğine ve satışların artmasına doğrudan etki eder. Özellikle de satılan ürün veya hizmetin can alıcı özelliklerinin öne çıkarıldığı çalışmalarda başarı oranları oldukça yüksektir. El ilanı ve broşürlerin kullanım alanlarına göre de farklı ürün çeşitleri bulunur. Bu ürünler arasından kitlenize en uygun olanını / olanlarını seçerek müşterilerinize ulaşacak değişik kurgular da çalışabilirsiniz.


El İlanı Baskı

El ilanı dendiğinde akıllara gelen ilk ürün olan tek yaprak baskı ürünüdür. Sadece ön ve ön / arka baskı yapılarak kullanılabilen el ilanı ürünü genellikle marka hakkında verilecek olan bilgilerin kısa olduğu durumlarda kullanılır. Broşür ürününe kıyasla çok daha az içeriği barındırabilen el ilanı ürünü, müşterilerin tüm içeriği okuma oranını artırır. Eğer vereceğiniz bilgiler kısa ve net ise bu ürün ihtiyacınız karşılayacaktır.


El ilanı boyutları, tasarım içerisinde yer alacak bilgilerin çokluğuna göre seçilmelidir. Tasarım içerisinde yer alacak tüm bilgilerin rahatlıkla okunabilecek boyutlarda olması da mesajın hızlı ve net olarak aktarılması için önemlidir. Boyuta ek olarak kullanılacak kağıdın ağırlığı / çeşidi de müşteride yaratılacak ilk algı için oldukça önemlidir. Gramajı daha yüksek olan kağıtlar çok daha kaliteli bir his vereceğinden müşterilerinizde çok daha iyi bir algı yaratmanızı sağlayabilir. Maliyet ve fayda kıyaslamasını da düşündüğümüzde; sokakta dağıtılacak el ilanlarında daha düşük gramaj tercihi yapabilecekken, dükkan / mağaza / ofis içerisinde verilecek olan el ilanının daha yüksek gramaja sahip olması gerektiğini söyleyebiliriz.


Broşür Baskı

Broşür, kırımlar sayesinde birden fazla sayfadan oluşan baskı ürünleridir. Firma hakkında bilgi vermenin yanı sıra ürün ve hizmetler hakkında da bilgi vermek isteyen firmaların kullanmayı tercih ettikleri broşür baskı ürünü, en çok kullanılan baskı ürünleri arasında yer alır. Bu ürün de el ilanı gibi sokaklarda, ofislerde, mağazalarda, dükkanlarda, fuarlarda ve aklınıza gelen pek çok yerde kullanılabilir.


Broşürlerde el ilanında farklı olarak belirleyici bir değişken daha bulunur; kırım çeşidi. Broşürler boyutuna da bağlı olmak üzere Tek Kırım, Z Kırım ve İçe Kırım gibi kırım çeşitlerine sahiptir. Bu da tasarımsal olarak içerisinde daha farklı ve fazla bilgiye yer vermenize imkan tanır. Yine burada kullanılacak olan kağıdın gramajı, firmanızın müşterilerin gözünde yaratacağı algıda önemli bir rol oynar. Bu nedenle de yapacağınız gramaj çeşitlerinde kullanım alanını ve yaratmak isteyeceğiniz algıyı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.


Kapı Askısı El İlanı

Kapı askısı el ilanı, diğer el ilanı ve broşürlerden farklı olarak çok daha kısıtlı bir kullanım alanına sahiptir. Firmalar bu ürünü saha çalışmaları ile kapılara astırarak, firma içerisinde özel odaları belli etmek için, promosyon ürünü olarak dağıtmak için kullanabiliyorlar. Bu ürünün kullanım alanını daha iyi anlatmak için örnek vermek gerekirse; otellerde oda kapılarına asılan ‘Temizlik İçin Uygun’ kapı askısı el ilanlarını ya da firmalarda toplantı salonlarının kapısına asılan ‘Rahatsız Etmeyin’ el ilanlarını söyleyebiliriz.


Potansiyel müşterilere ulaşmak için yapılan saha çalışmalarında evlerin ve ofislerin kapılarına asılarak da kullanılabilen bu el ilanı çeşidi ile başarılı çalışmalar yürütülebilir. Özellikle ev kadınlarını hedefleyen firmaların tercih ettikleri bu yöntem ile pek çok kişiye doğrudan ulaşılabilir. El ilanından farklı olarak kapı askısı el ilanı kullanıcıların okuma / göz atma oranının daha yüksek olduğu bir üründür. Bu nedenle de firmalar tarafından sıklıkla kullanılır.


Kapı Askı Broşür

Kapı askısı broşür, kapı askısı el ilanı ürününe fazlasıyla benzemekle beraber, onun daha fazla sayfaya sahip versiyonudur. Bu nedenle de içerisinde daha çok bilgiye yer verilebilir. Yine broşür ürününde olduğu gibi bu üründe de firmanın yanında ürünlerle / hizmetlerle alakalı da ek bilgilere yer verilebilir. Özellikle de ürün çeşitliliği fazla olan ve bu ürünler arasından bazılarını öne çıkarmak isteyen firmalar için oldukça uygun bir üründür.


Masaüstü Pleksi İlanı

Masaüstü pleksi, bu kategorideki diğer ürünlerden farklı olarak sadece etkinlik alanları, restoranlar ve mağazalar gibi kapalı alanlarda kullanılır. En yaygın kullanım şekli ise restoranlarda belli ürünleri ön plana çıkarmaktır. Bu baskı ürünü sitemizde satışı bulunan Masaüstü Pleksi ürününün içerisine yerleştirilebilecek ölçülerde üretilir. Restorandaki kullanımının yanında, etkinliklerde bilgi veya reklam içeren tasarımlarla masaların üzerinde de kullanılabilir. Giyim başta olmak üzere mağazacılık sektöründe de indirimlerin gösterilmesi için de kullanılabilir.

Fırsat Ürünleri