Tasarım Yükleme İşlemleri

Siparişinizi tamamladıktan hemen sonra ya da bir süre sonra tasarımlarınızı yükleyebilirsiniz. Eğer tasarım yükleme ekranına nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak "tasarım yükleme sürecine" bakabilirsiniz.


Her iki durumda da tasarım yükleme ekranlarını kullanmanız gerekmektedir, tasarım yükleme ekranında ilgili ürünün tasarımını eklemek istediğiniz notla birlikte yükleyebilirsiniz. Tasarım dosyasını yüklemek için önce dosya seçin butonuna tıklayarak dosyayı yüklemeniz daha sona kaydet ve gönder butonuna tıklamanız beklenir.


Eğer sepetinizde birden çok ve farklı ürün varsa, ilgili ürünün tasarımını ayrıca yüklemeniz gerekmektedir. Ekranın sol kısmında hangi ürünün tasarımını yüklendiğinizi görüntüleyebilirsiniz.


Tasarım Yükleme Süreci

Web sitemiz üzerinde satın almak istediğiniz ürünleri sepete atıp ödemeyi tamamladıktan sonra tasarımı şimdi yükle ya da daha sonra yükle opsiyonlarının sunulduğu ekran ile karşılaşacaksınız. Eğer sipariş verdiğiniz ürünlerin tasarımlarını hemen yüklemek istiyorsanız "tasarımları şimdi yükle" butonuna tıklamanız ile birlikte çalışmalarınızı yükleyebileceğiniz tasarım yükleme sayfasına yönlendirileceksiniz.


Eğer tasarımlarınız hazır değilse ya da daha sonra yüklemek istiyorsanız "tasarımlarımı daha sonra yükleyeceğim" demeniz yeterli olacaktır.


Tasarımlarınızı siparişi tamamladıktan sonra yüklemeye karar verdiyseniz; ilerleyen günlerde tasarım yüklemek istediğinizde, ilgili siparişinizin detay sayfasına gitmeniz gereklidir. Daha sonrasında "tasarımım" butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.


Sipariş Numarası

Sipariş numarası siparişi tamamlamanızla birlikte size verilen 6 ya da 7 haneli özel bir numaradır. Sipariş numaranız destek ekibi ile iletişime geçtiğinizde, havale yapmak istediğinizde ve farklı nedenlerden dolayı lazım olması durumunda siparişlerim altından kolaylıkla görüntülenebilir.


Oluşturduğunuz bir siparişin sipariş numarasını öğrenmek için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra siparişlerim ekranına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Web sitemizden verdiğiniz tüm siparişlerin sipariş numaraları bu ekranda görünmektedir.


Siparişlerinizi ve Durumlarını Görüntüleyin

Web sitemizde hangi sayfada olursanız olun (yardım merkezi hariç) sağ üstte bulunan alandan giriş yaparak kolayca eski siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken ekranın sağ üstünde bulunan adınızın üzerine fare imlecini getirmeniz, daha sonra açılan menüden siparişlerime tıklamanız yeterli olacaktır.


Sitemizdeki Ürün Adetleri

Eğer istediğiniz ürün adeti sitedeki seçeneklerin altındaysa bu adet altında baskı yapamadığımız için size yardımcı olamayacağımız anlamına gelir. Eğer ihtiyaç duyduğunuz adet sayısı sitedeki adetlerin üstündeyse ilk yapmanız gereken şey; 100 + 50 gibi 2 farklı adeti sepete ekleyerek istediğiniz adete ulaşmaya çalışmak olmalıdır. 

İhtiyaç duyduğunuz ürün sayısı sitede belirtilen adetlerin çok üstündeyse ve ürün sayfasında görselde yer alan form varsa doldurabilirsiniz. 


Teklif Alma Süreci (Teklifli Ürün Satışı)

Web sitemiz üzerinde bulamadığınız bir ürün olduğunda ya da bulunan ürünü, sunulan adetlere göre daha yüksek bir adette talep etmeniz durumunda web sitemiz üzerinden teklif talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Teklif talebinde bulunmak için web sitemizin herhangi bir sayfasındaki footer (alt başlık) alanından "teklif iste" butonuna tıklayarak formu doldurmanız yeterli olacaktır. 


Teklif istenirken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Teklif formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Teklif istenen ürünün tüm özelliklerini açık şekilde belirtmeye dikkat ediniz.
 • Eğer elinizde teklif istenen ürün ile ilgili örnek görsel ya da açıklayıcı herhangi bir dosya varsa formun altında bulunan kısımdan ekleyiniz.

Teklif formunu doldurduktan sonra uzman ekibimiz tarafından talebiniz incelenerek size dönüş yapılacaktır. Ek bir bilgi gerektiğinde, ekibimiz size ulaşarak gerekli bilgileri talep edecektir.

Havale İle Ödeme

Sepet sürecinde ödeme ekranına geldiğinizde üstteki menüden havale ile ödeme seçeneğini seçerek ilerleyebilirsiniz. Havale yöntemini tercih ettiğinizde siparişinizden sonra 2 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme yaparken sipariş numaranızı açıklama kısmına yazmanız gerekmektedir. Sipariş numaranız ve ödeme için gerekli hesap bilgileri siparişinizden sonra mailinize gönderilemektedir. 


Hesap bilgilerimiz şu şekildedir:

Hesap Sahibi: PİKSEL MATBAA SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Banka İsmi: QNB Finans Bank

IBAN: TR13 0011 1000 0000 0092 2377 68


Hesap Sahibi: PİKSEL MATBAA SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Banka İsmi: Yapı Kredi

IBAN: TR51 0006 7010 0000 0062 5426 46


Hesap Sahibi: PİKSEL MATBAA SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Banka İsmi: TEB

IBAN: TR89 0003 2000 0000 0086 4063 07Dikkat edilmesi gerekenler:

 • Havale/EFT işlemi yapan kişinin fatura sahibi olması gerekmektedir.
 • Gönderimlerinizin açıklama hanesine sipariş numaranızı yazmalısınız.


Kredi Kartı İle Ödeme

Sepet sürecinde ödeme adımına geldiğinizde kredi kartı ile ödeme seçeneği otomatik olarak seçili gelecektir. Bu adımda ödemede kullanmak istediğiniz kredi kartı bilgilerini ilgili alanlara girmeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı ile tek seferde ödeme ya da taksitli ödeme yapabilirsiniz. Taksitli ödeme seçeneklerini görebilmeniz için kredi kartı bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Kredi kartı taksitli alışverişerde vade uygulanmaktadır ancak dönemsel kampanyalarda vade farkı alınmamaktadır. Vade farkı ile ilgili detayları hem ürün sayfasında hem de sepet ödeme adımında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra görebilirsiniz:


Yine kredi kartılarınızı girdikten sonra dilerseniz sonraki alışverişte kredi kartı bilgilerini tekrar girmemek için kaydedebilir, 3DS ile ödeme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini PAYU günecesi ile saklanmakta, Level 1 PCI DSS sertifikasına sahip güvenli altyapı üzerinde saklanmaktadır.

Mesai Saatlerimiz

Piksel Baskı mesai saatleri resmi tatiller dışında hafta içi her gün 09:00 - 18:00 arasıdır. 


İletişim (Destek) Kanalları

Yardım, şikayet ve önerileriniz için bize birden çok farklı kanaldan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bize ulaşabileceğiniz iletişim kanalları şu şekildedir.

Size daha hızlı bilgiyi paylaşabilmemiz için üyeliğinize ait e-posta adresi, telefon numarası ya da varsa sipariş numarasına ihtiyacımız vardır. 

İletişim Formu: Bu form üzerinden dosyalarınızı yükleyebilir, konu hakkında detay verebilirsiniz. İletişim formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

E-posta: Müşteri destek uzmanlarımıza iletmek istediğiniz mesaj ve detaylarını e-posta yolu ile ulaştırabilirsiniz. E-Posta adresimiz: destek@

Canlı Destek (Whatsapp): Mesai saatleri içerisinde müşteri destek uzmanlarımız ile canlı sohbet yapabilirsiniz. Yardım sayfamız üzerinden canlı destek butonuna tıklayabilirsiniz. Canlı destek hakkında detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek (Telefon): Bizlere mesai saatleri içerisinde 0242 244 3077 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Hatalı Ürün Siparişi

Web sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde siparişi tamamladıktan sonra ürünün özelliklerinin hatalı olduğunu fark etmeniz halinde, siparişin üretime alınıp alınmama durumuna göre farklı yollar izlemeniz gerekmektedir;


Ürün Üretime Alınmadıysa:

Sipariş verdiğiniz ürün eğer üretime alınmadıysa siparişinizi iptal edip doğru ölçü ve özellikleri ile yeniden oluşturmanız gerekmektedir. Tasarımlı ürünlerde baskı onayı verilmediği ve doğrudan üretime gitmediği sürece iptal hakkınız olduğunu hatırlatmak isteriz.


2. Ürün Üretime Alındıysa:

Üretim sürecinde olan ürünlerin iptal edilmesi mümkün değildir.

Ürünleriniz üretime alınmadıysa siparişinizi iptal etmek için müşteri destek formumuzu doldurabilirsiniz.


İade Koşulları ve İşlemleri

Baskılı Ürünler haricindeki siparişlerinizi, siparişinizin tarafınıza tesliminden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.


Tarafınızca gönderilen dosyaya uygun olarak basılmış Baskılı Ürünler’de ise iade imkanı bulunmamaktadır. Bununla birlikte, bu ürünlerde yalnızca tarafımızdan kaynaklanan bir sorunun doğması halinde, ilgili ürün talebiniz ve değerlendirmemiz üzerine tekrar baskıya alınacak ve değişiklik talebinin kabulünde belirtilen sürede teslim edilecektir.


Ürünlerin bizden kaynaklanan bir sebeple tekrar baskıya alınması halinde, ürünün tarafınızca onay verildiği şekilde tekraren baskıya alınacağını ve bu kapsamda gönderdiğiniz belgede düzeltme yapılmayacağını da ayrıca belirtmek isteriz.


Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.


Hazır şablonlarımız üzerinden tasarladığınız ya da yüklediğiniz tasarımlardaki kullanıcı kaynaklı sorunlardan tarafımız sorumlu değildir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için sipariş vermeden önce tasarımlarınızı kontrol ediniz. Bu sebeple iade edilmek istenen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


İade İşlemleri

İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz yeterlidir. e-fatura mükellefi müşterilerimizin iade faturası kesmesi gerekmektedir. İade talebiniz için buradaki formu doldurabilirsiniz.


Ürünün yukarıda belirtilen İade Koşulları’na uygunluğu Kalite Yönetim Departmanımız tarafından kontrol edilip iadeye uygun bulunması ve iade onayı verilmesini takiben 10 gün içinde, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda veya banka hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Belirtilen iade süreci sadece hesabınızın bulunduğu bankaya bağlıdır ve bu kapsamda tarafımızın süreçle ilgili herhangi bir hak veya yetkisi bulunmamaktadır.


Kalite Yönetim Departmanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı belirlenip bu sebeple iade onayı verilmezse iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak internet sitemizde kayıtlı olan adresinize yeniden gönderilecektir.


Sipariş İptali

Baskı onayı verilmeyip/üretime gitmeyen ürünler için herhangi bir tazminat ödemeksizin siparişinizi iptal edebilirsiniz. İptal taleplerinizi, mesai saatlerimizde (hafta içi 09:00/18:00) 0242 244 3077 iletişim numarasından iletmeniz gerekmektedir. İptal işlemi muhasebe ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra, iadenizi ortalama 4 iş gününde, ödeme yaptığınız kredi kartınız ya da banka hesap hareketlerinizde görüntüleyebilirsiniz.

 • Taksitli alışverişlerde iade işlemi yine taksitli olarak kartınıza iade olmaktadır.
 • Baskı onayı verilmiş (Baskısız ürünler hariç) ve üretim aşamasına girmiş siparişin iptali ve ödeme iadesi mümkün değildir.
Tasarımı Yükleyemedim Sorunları

 www.wetransfer.com sitesi üzerinden daha hızlı ve kolay yükleyebilirsiniz. 


Site üzerinden dosyayı kendi e-posta adresinize gönderebilir ve size mail olarak gelen linki kopyalayıp Tasarım Yükleme adımında yer alan Notlar-Yorum bölümüne yapıştırabilirsiniz.


Tasarımdaki Laklı Alanlar Nasıl Belirlenir ?

Bazı ürünlerde özellikle yarattığı hissiyat ve görüntü nedeni ile lak tercih edilmektedir, laklı bir ürün satın alındığında tasarım aşamasında laklı alanların belirtilmesi önemlidir. 


Lak uygulaması yapılacak alanın grafik çalışmasının mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.


Kabartma lak uygulanacak alanları C:0 M:0 Y:0 K:100 renk kodları ile tek renk siyah olarak belirtiniz.

Kabartma lak uygulanacak görsellerin çizgi kalınlıkları en az 0,3 mm. olmalıdır. Bu çizgi kalınlığının altındaki görsellerde ve ince yazılarda kayma riski bulunduğu için, isim ve adres gibi ince yazıların üzerine kabartma lak uygulaması önerilmemektedir.

Kesim alanında yer alana kabartma laklarda çatlama sorunu yaşanacağından lak filmi kesimden minimum 1 mm. , en güvenli şekilde olması için 3 mm. içeride çalışılmalıdır.


Tasarımda Taşma (Kesme) Payı


Taşma payı; Ürünler kesilirken kenarlarında beyaz alan kalmaması için bırakılan 3 mm'lik kesim payıdır. Taşma payında, kesim hattında, kesime yakın alanlarda veya güvenli alan dışında önemli bir unsur (logo, yazı vs.. gibi) olmadığından emin olunuz. Yazıların ve logoların (kesilmesinden endişe edeceğiniz önemli unsurların) kesim çizgisinden en az 3 mm içeride (güvenli alanda) olmasına dikkat ediniz. Ayrıca tasarımınızda 3 mm taşma payı olduğundan emin olun. Bunu bir örnek ile açıklayalım; Bir A5 (133x194mm) el ilanı tasarımına 3’ er mm taşma payı eklediğinizde, tasarımınızın ölçüsü 139x 200 mm olacaktır. Tasarımınızı yüklerken sipariş ölçünüzün üzerine sağ, sol, alt ve üst yönlerinden 3’ er mm taşma payı eklemeyi unutmayın. Kesimden sonra bitmiş ürünün ölçüsü 133x194 mm olarak son halini alacaktır.


Ücretsiz Tasarım Desteği

Piksel, belirli ürünlerde ücretsiz tasarım desteği sağlamaktadır. Web sitemiz üzerinde satılan bazı ürünlerde "Ücretsiz Tasarım Desteği" 

ibaresi görebilirsiniz, bu ürünlerde ücretsiz olarak bizden tasarım desteği alabilirsiniz. Tasarım desteği sunduğumuz ürünlerin 

görsellerinde aşağıdaki ibare bulunmaktadır. Zaman içerisinde tasarım desteği sunulan ürünlerde farklılık görülebilir.


Ücretsiz tasarım desteği konusunda dikkat edilmesi gerekenler:

 • Tasarımda kullanmak istediğiniz renkleri, tüm metinleri tasarım notu kısmına yazmalısınız.
 • Tasarımınızda olmasını istediğiniz tüm içeriklerin (logo, metin, adres, fotoğraf vb.) yerleşim yerlerini açık ve net bir şekilde belirtmeniz tasarım sürecini ve bağlantılı olan sipariş sürecini hızlandıracaktır.
 • Kullanmak istediğiniz logoları ve görselleri yüksek çözünürlüklü veya vektörel olarak göndermeniz gerekmektedir.
 • Sipariş ödeme onayı sonrasında, 2 iş günü içerisinde tasarım desteği için dönüş sağlanacaktır. Müşteri tarafından gelen revizeler(değişiklik talepleri ) tasarım sürecini ve siparişin üretime girme sürecini uzatabilir. Yapılan tasarım çalışması üzerinde maksimum 2 revize hakkınız olduğunu unutmayınız.


Destek veremediğimiz konular;

 • Logo tasarımı konusunda destek veremiyoruz. 
 • Fotoğraf üzerinden yazıları alamıyoruz .
 • Fotoğraf veya tarama üzerinden birebir aynı tasarımı yapamıyoruz.
 • Arama motorlarından görsel bulup indiremiyoruz. 
 • Alternatif tasarım seçeneği sunamıyoruz sadece tek bir tasarım ile ilerleyebiliyoruz.


Tasarım Hizmeti

Piksel olarak, müşterilerimizden gelen hazır tasarım dosyaları ile baskı hizmeti vermekteyiz. Tasarımlarınızı, https://pixeldemo.ml/hazir-sablonlar linki üzerinden ulaşabileceğiniz hazır şablonlarımız dan destek alarak baskı sürecine en uygun şekilde hazırlayabilirsiniz.

Whatsapp Uygulamamız Üzerinden

(+90) 242 244 3077 no’lu telefondan

İletişim formundan

Sosyal medya direkt mesajlardan